www.wroclaw.pl

Pracownicy BSH robią kilometry dla Fundacji Fizjotriterapia

Pracownicy BSH we Wrocławiu biegają, jeżdżą na rowerze i rolkach dla wrocławskiej Fundacji Fizjotriterapia, która pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. Każdy pokonany przez nich kilometr jest przeliczany na konkretne finansowe wsparcie.

Kilkadziesiąt osób, które na co dzień produkują piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens we wrocławskich fabrykach BSH przy ulicy Żmigrodzkiej, chce do końca kwietnia zdobyć 20 tys. zł na charytatywny cel. W ten sposób pracownicy BSH Wrocław pomagają Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams – to uprawianie sportu z dziećmi niepełnosprawnymi.

Fundacja Fizjotriterapia Follow Your Dreams

Koncern BSH stawia na społeczną odpowiedzialność i biznesu (CSR) i integrację pracowników. Tym razem firmie udało się połączyć te dwa cele w jednej akcji „I Ty możesz zostać sportowcem roku”.

- Przyjście wiosny to doskonały moment, żeby zatroszczyć się o własną kondycję. Pracownikom BSH każdy pokonany kilometr nie tylko poprawia samopoczucie i formę. To również pomoc dla podopiecznych Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams. Ta pozarządowa organizacja pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami i ich rodzicom w uprawianiu sportu. Rehabilitacja, na którą stawia, dotyczy nie tylko ciała. Sportowa rywalizacja i współpraca to dla najmłodszych źródło radości i zastrzyk wiary w siebie - mówi Daniel Goszczyński z biura prasowego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

BSH Wrocław produkuje i pomaga

BSH od lat wspiera organizacje charytatywne w ramach swojego programu CSR. Spółka skupia się przede wszystkim na współpracy z ośrodkami pomocy dzieciom, placówkami niosącymi wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, a także organizacjami przyczyniającymi się do rozwoju zainteresowań sportowych wśród młodzieży.

We Wrocławiu stałym beneficjentem firmy jest Fundacja Tobiaszki. BSH wspiera też inicjatywy wolontariatu pracowniczego w ramach programu „Pomagamy Pomysłami”. Pomoc trafia do miejsc wskazanych przez samych pracowników, którzy angażują się w wolontariat.

Fot.: BSH

 

BSH – Wrocław, Polska, świat

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych.
  • Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.
  • BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.
  • Z osiągniętym w 2020 r. łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD.
  • BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.