www.wroclaw.pl

BSH Wrocław: zielona arteria przy Żmigrodzkiej

Grupa BSH Wrocław posadziła około 100 drzew oraz wybudowała 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika w pobliżu swoich fabryk lodówek i piekarników przy ulicy Żmigrodzkiej. To kolejna z inwestycji BSH, których łączna wartość wynosi 500 mln zł.

BSH Wrocław

Przebudowa miejsc dla pieszych i rowerzystów, instalacja oświetlenia i posadzenie drzew było częścią budowy nowego wjazdu do fabryki.

Przedstawiciele BSH dodają, że inwestycja wpływa na poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi. Stworzenie w tym miejscu zielonej arterii to ponadto odtworzenie historycznych szpalerów drzew, które były ważnym wyróżnikiem krajobrazu dróg dojazdowych do miasta. W tym miejscu BSH wymieniło również sześć hydrantów. Aby zapewnić posadzonym drzewom dostęp do wody, ścieżka rowerowa została zbudowana ze specjalnej przepuszczalnej nawierzchni.

Cieszymy się, że przy okazji przebudowy wjazdu do naszych fabryk mogliśmy zrobić coś dobrego dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Chcemy być dobrym sąsiadem i przyjacielem miasta, w którym produkujemy nasze urządzenia - mówi Andreas Marek, dyrektor BSH we Wrocławiu. 

 

BSH globalna strategia zrównoważonego rozwoju

Inwestycja została zainicjowana oraz sfinansowana przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, producenta sprzętu marek Bosch i Siemens. BSH od lat realizuje swoją globalną strategię zrównoważonego rozwoju. W swoich fabrykach w Polsce korzysta z przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Celem całej firmy jest utrzymanie całkowitej neutralności pod względem emisji CO2. Od ubiegłego roku BSH w stu procentach redukuje własną produkcję dwutlenku węgla.

Zielona arteria przy ul. Żmigrodzkiej. Fot.: BSH

 

BSH Wrocław inwestycja za 500 mln zł

Grupa BSH swoje dwa nowoczesne zakłady sprzętu AGD przy ul. Żmigrodzkiej otworzyła w 2017 r.

BSH Wrocław produkuje i pomaga

Od 2020 r. w czasie epidemii koronawirusa BSH pomaga polskiej służbie zdrowia. W kwietniu 2020 r. zaoferowano pomoc szpitalom, szpitalnym oddziałom ratunkowym (SOR) i stacjom ratownictwa medycznego w całym kraju. Firma przekazała na ich potrzeby setki urządzeń. Były to pralki, suszarki, pralko-suszarki, czajniki i mikrofale. Wartość pomocy wyniosła 1 mln zł. Część darów trafiła do wrocławskich placówek, m.in. do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka. Koronawirus im nie przeszkodził. Milion w fabryce BSH we Wrocławiu.

Koncern BSH we Wrocławiu aktywnie działa charytatywnie wspierając także organizacje pozarządowe. Społeczna odpowiedzialność firmy BSH

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Fot.: BSH

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD.
  • BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.
  • BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch.

W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Z osiągniętym w 2020 r. łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD.

BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.