www.wroclaw.pl

Wystartował portal Przedsiębiorczy Wrocław – kompletna informacja dla firm w jednym miejscu

Wrocław stawia na przedsiębiorczość. W trudnym czasie epidemii miasto wspiera biznes – to zarówno działania finansowe, jak i promocyjne. W związku z tym powstał nowy, miejski serwis internetowy dedykowany przedsiębiorcom, kupcom, inwestorom zagranicznym i startupom.

Na portalu Przedsiębiorczy Wrocław znajdziemy niezbędne informacje dotyczące działalności gospodarczej, wymaganych zezwoleń, opłat i pomocy miasta. 

Przedsiębiorcy, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa, w jednym miejscu znajdą szczegóły Wrocławskiego Pakietu Pomocowego.

Pod adresem wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw przygotowano także informacje związane z programami dla przedsiębiorców, raportami i finansami miasta. Nie brakuje również bieżących informacji z życia gospodarczego Wrocławia - związanych m.in. z nowymi inwestycjami oraz sukcesami wrocławskich firm. To także wieści o spotkaniach, szkoleniach i konferencjach.

 

Promocja i wsparcie

Przedsiębiorczy Wrocław promuje miejski biznes i system wsparcia dla małych i dużych firm. To cele Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia.

Dedykowany serwis powstał w odpowiedzi na prośby wrocławskich przedsiębiorców. To efekt współpracy miasta z przedstawicielami Wrocławskiej Rady Przedsiębiorczości, wrocławskimi izbami gospodarczymi, Akademickim Wrocławiem, Wrocławskim Stowarzyszeniem Kupców, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości  oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

 

Wrocławski Pakiet Pomocowy

Miasto pomaga przedsiębiorcom od początku epidemii koronawirusa w Polsce. 

W serwisie Przedsiębiorczy Wrocław znajduje się pakiet informacji, jak skorzystać z rozłożenia na raty lub odroczenia należności wobec miasta.

Chodzi zarówno o zobowiązania podatkowe, jak i cywilnoprawne, np. płatności za lokale komunalne czy dzierżawę terenu. Miasto zwalnia również z podatku od nieruchomości. U zarządców – ZZK i Wrocławskich Mieszkań – można ubiegać się o obniżenie czynszu za lokale użytkowe nawet do 80%.

W serwisie przygotowano także informacje o rządowych tarczach antykryzysowych i finansowych oraz preferencyjnych pożyczkach dla przedsiębiorców.

 

Miasto

Przedsiębiorczy Wrocław prezentuje miasto w pigułce: jego finanse, raporty i realizowane programy. Dowiemy się ile kosztuje Wrocław i jaką część płaconych podatków przekazują miastu mieszkańcy oraz przedsiębiorcy.

 

Przedsiębiorca

Jak założyć firmę we Wrocławiu? Co należy zrobić, by otrzymać wsparcie i finansowanie dla startupu? Jak wygląda kwestia opłacania podatków we Wrocławiu? Jak kupić od miasta działkę budowlaną lub lokal? Odpowiedzi na te i inne pytania również znajdziemy w portalu.

Dziennikarze wroclaw.pl piszą o ulicach handlowych, stoiskach handlowych i ogródkach gastronomicznych. Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia przy zakładaniu lub rozwijaniu działalności gospodarczej we Wrocławiu – uzyska podpowiedzi, jak i gdzie szukać informacji oraz pomocy.

 

Nauka

Wrocław zapewnia szeroką ofertę edukacyjną dla uczniów i studentów oraz możliwości rozwoju dla naukowców i przedsiębiorców.

Na stronach Przedsiębiorczy Wrocław prezentowane są wrocławskie uczelnie, ośrodki badawczo-rozwojowe, parki naukowe, a także granty dla kół naukowych.