www.wroclaw.pl

Współpracujemy przy realizacji programu Echo24 TV dla społeczności ukraińskiej

Od sierpnia włączyliśmy się do przygotowywania i realizacji programu "Dzień dobry we Wrocławiu". To produkcja telewizji Echo24 skierowana do licznej społeczności ukraińskiej mieszkającej we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej. Audycja realizowana jest w języku ukraińskim i porusza tematy związane z codziennym funkcjonowaniem w mieście, nauką, podejmowaniem pracy czy zakładaniem działalności gospodarczej.

Program przygotowujemy we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. "Dzień dobry we Wrocławiu" to nie tylko "instrukcja obsługi miasta", ale też porady natury prawnej czy relacje z życia akademickiego i kulturalnego Ukraińców we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Premierowa emisja każdego odcinka odbywa się w soboty o godz. 10.00. 

W piątym odcinku pracownik Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej - kierownik projektu Study in Wroclaw, Mirosław Lebiedź - opowiada o perspektywach i szansach ukraińskich studentów na polskim rynku pracy oraz o szansach na znalezienie płatnego zajęcia już w trakcie studiów.

 

W tym odcinku poruszane są również takie tematy jak: