www.wroclaw.pl

Warsztaty „Win - Win! Współpraca NGO z firmami odpowiedzialnymi społecznie” podczas 5. Kongresu Wrocławskich NGO

Tematem przewodnim 5. Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, który odbył się 19 listopada we Wrocławiu, były światowe kryzysy oraz poszukiwania lokalnych odpowiedzi na globalne problemy poprzez panele dyskusyjne i warsztaty. Jeden z nich powstał we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Win - Win! Współpraca NGO z firmami odpowiedzialnymi społecznie – tak brzmiał tytuł warsztatu prowadzonego przez Weronikę Mystek z Centrum Wspierania Biznesu, ARAW oraz Martę Skinder, na co dzień EMEA Business Intelligence & SFE Manager w Smith&Nephew, na Kongresie wystąpiła jednak w roli reprezentantki CSR WroClub.

Warsztat cieszył się rekordową frekwencją – ponad 50 uczestników Kongresu wysłuchało zarówno części teoretycznej – dotyczącej rodzajów współpracy, wrocławskich case studies, największych barier występujących we współpracy, innowacyjnych rozwiązań dedykowanych NGOs oraz uczestniczyło w części praktycznej, którą było ćwiczenie z tworzenia i modyfikacji oferty współpracy zawierającej elementy języka biznesu.

Wybór tematu nie był przypadkowy, ARAW pracuje nad dokumentem zawierającym oferty projektowe wrocławskich NGOs, w które włączyć może się biznes. - Jako Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej realizujemy projekty wspierające rozwój i współpracę w aglomeracji i jesteśmy przekonani, iż aktualizowany co roku dokument znacznie ułatwi mniejszym i średnim wrocławskim przedsiębiorcom nawiązanie współpracy z trzecim sektorem, a korporacjom pozwoli powiększyć portfolio działań związanych z CSR. Otrzymaliśmy około 20 zgłoszeń, premierę dokumentu planujemy na początek stycznia 2022 – Weronika Mystek, Specjalista w Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

CSR WroClub – oddolna grupa entuzjastów działań CSR i zrównoważonego rozwoju, pracująca we wrocławskich firmach reprezentujących różnorodne sektory. Grupa działa jako platforma wymiany wiedzy oraz dobrych praktyk. W ramach CSR WroClub przeprowadzane są również akcje mające pozytywny wpływ na społeczeństwo.