www.wroclaw.pl

W maju charytatywny 16. Bieg Firmowy. ARAW wśród uczestników i patronów wydarzenia

Już ponad cztery tysiące pracowników zgłosiło się do Biegu Firmowego, którego 16. edycja planowana jest na 22 maja. Zgłoszenia drużyn trwają do 7 maja. Patronem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Bieg Firmowy w formie hybrydowej odbędzie się już 22 maja, by po raz 16 pomóc małym bohaterom Fundacji Everest.

W połowie marca już ponad 4000 firmowych biegaczy zgłosiło swój udział w charytatywnej sztafecie biegowej.

Wydarzenie od 2013 roku mobilizuje do aktywności fizycznej pracowników firm z całej Polski. Założenia sztafety są następujące: uczestniczące w imprezie firmy wystawiają pięcioosobowe reprezentacje. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia pięć kilometrów.

Podczas dotychczasowych 15. edycji biegu z opłat startowych i innych wpłat zebrano milion 112 tys. 55 zł. Przeznaczono je na pomoc 39 podopiecznym Fundacji Everest. W tym roku zbiórka prowadzona jest na rzecz ósemki kolejnych dzieci.

Sztafeta po zdrowie

Bieg Firmowy odbędzie się 22 maja, natomiast całą imprezę masową w sieci poprzedza sztafeta po zdrowie. To kilkutygodniowy cykl spotkań, eventów i treningów ze specjalistami z zakresu szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej.

W marcu pracownicy firm biorą udział w spotkaniach z zakresu zdrowego trybu życia: zdrowego ruchu, odżywiania, koncentracji i snu. Spotkania odbywają się online w formie webinarów, interaktywnych warsztatów, czy indywidualnych konsultacji.

W kwietniu zdobyta wiedza wykorzystują w praktyce. Organizatorzy przygotowali treningi z profesjonalnymi trenerami w formie online oraz w formie hybrydowej, w których można brać udział w dowolnym miejscu np. w domu, sali do ćwiczeń, z pleneru, czy nawet z biura.

- Łączy nas wspólny cel, którym jest pomoc tegorocznym podopiecznym. Sposób, w jaki pokonamy 5 kilometrów, jest całkowicie zależny od naszych osobistych preferencji - Postanowiliśmy spotęgować wyjątkowość tegorocznej edycji i pozwolić uczestnikom, aby sami zadecydowali o formie sztafety. Nie wszyscy mogą czy lubią biegać, więc pomagajmy tak jak możemy i lubimy. Ja w tym roku wyjątkowo wybiorę się na spacer z psem - mówi Kamil Janik, CEO firmy Compani, która jest odpowiedzialna za realizację Biegu Firmowego.

Tegoroczna hybrydowa edycja pozwala na rozszerzenie zakresu aktywności fizycznej. Bieg Firmowy i przyjazny dystans można pokonać zarówno biegiem, spacerem czy przy użyciu nordic walking. Sponsorami wydarzenia są firmy ZF oraz Pyszne.pl. Partnerami Technologicznymi wydarzenia są firmy Deviniti, Activy Sport oraz Mindy. Partnerem wydarzenia jest firma ADECON. Patronem imprezy jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Zapisy na Bieg Firmowy 2021 trwają do 7 maja na www.sklep.biegfirmowy.pl.

Jednak tylko do końca marca istnieje możliwość zakupu pakietu PREMIUM, najpopularniejszego z zestawów, którego zakup gwarantuje otrzymanie koszulki technicznej z logiem firmy. Wszystkie pakiety trafią do rąk uczestników za pomocą przesyłki kurierskiej z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Organizatorzy charytatywnej sztafety zachęcają również do obserwowania mediów społecznościowych Biegu Firmowego.