www.wroclaw.pl

Startup Wrocław: Ewolucje - Nowa Rzeczywistość 2020. Już 2 grudnia

Jakie zmiany przyniósł rok 2020 dla funkcjonowania firm technologicznych? Jak wpłynął na finansowanie startupów oraz ich modele biznesowe? Dla których branż okazał się szansą, a którym przyniósł straty? Między innymi te tematy poruszą prelegenci podczas wydarzenia Startup Wrocław: Ewolucje, które odbędzie się 2 grudnia – tym razem nieodpłatnie online.

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje odbędzie się już po raz piąty. Podczas tegorocznej edycji głównym tematem będzie nowa rzeczywistość 2020, czyli wpływ pandemii koronawirusa na startupy i ekosystem innowacji w naszym kraju. Wydarzenie rozpocznie się 2 grudnia o godzinie 10.00 i odbędzie się nieodpłatnie w formie online.

Game changer

Rok 2020 zapadnie nam na wiele lat w pamięć, ale nie z powodu wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych czy pożarów w Australii, ale przede wszystkim ze względu na koronawirusa, który zmienił reguły gry.

– Chcemy podsumować zmiany jakie nastąpiły w działalności biznesowej młodych firm technologicznych  – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która jest organizatorem wydarzenia. – Podczas konferencji zderzymy ze sobą punkty widzenia doświadczonych przedstawicieli świata biznesu, finansów oraz doradztwa, a także poprosimy naszych ekspertów o ich prognozy dla ekosystemu innowacji na najbliższe miesiące.

Insighty z biznesu

Jedną z prelegentek konferencji będzie Bogumiła Sobiczewska – wiceprezeska Stowarzyszenia Startup Founders, przedsiębiorczyni, która założyła niegdyś pierwszy na świecie internetowy przewodnik po świecie mody i zakupów – ShopTrotter, oraz laureatka 30 kreatywnych Wrocławia. - W Startup Founders dzielimy się wiedzą i wzajemnie się wspieramy, aby zwiększyć szanse na sukces naszych biznesów – mówi Sobiczewska. – Podczas konferencji opowiem o wyzwaniach i szansach jakie startupom przyniosła pandemia, z przykładami rozwiązań wdrożonych w firmach naszych członków – dodaje.

Most innowacji

Katarzyna Klimek jest menadżerką z 15-letnim doświadczeniem. Obszar jej specjalizacji to zarządzanie innowacyjnymi projektami dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży high-tech. Z ramienia Fundacji MOST opowie o tym, jak w dobie pandemii koronawirusa zmieniło się budowanie i rozwój innowacji:

 -  O sukcesie biznesu w warunkach dużej niepewności decyduje przede wszystkim zdolność identyfikacji zachodzących przemian, ich oceny i zaadaptowania się. W Fundacji MOST w kwietniu br. doświadczyliśmy tego na własnej skórze. Opowiem o tym na evencie Startup Wrocław: Ewolucje - Nowa rzeczywistość 2020.

Strona wydarzenia: https://www.wroclaw.pl/startupy/ewolucje2020