www.wroclaw.pl

Premiera przewodnika po świecie NGO. Guidebook „Connecting business with NGOs”

Z analiz wynika, że w Europie Środkowo-Wschodniej brakuje dobrej oferty dla firm, które chcą się zaangażować społecznie. Zaradzić ma temu najnowsza publikacja Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). Wydany w języku angielskim guidebook „Connecting business with NGOs”, to prawdopodobnie pierwszy w Polsce przewodnik po świecie NGO, przeznaczony dla świata biznesu.

– W premierowej edycji guidebooka, swoją ofertę dla biznesu przedstawiły 22 organizacje pozarządowe. To jednak z pewnością nie koniec. Każdy kto chciałby dopisać swoją fundację czy stowarzyszenie, będzie miał taką możliwość w przyszłorocznej edycji – zapowiada Weronika Mystek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, koordynatorka projektu.

Zgłoszenia możecie wysyłać mailowo ([email protected]), przyjmowane będą do jesieni.

– Jako Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej wspieramy współpracę międzysektorową, a poprzez nasz guidebook mamy nadzieję zachęcić przedsiębiorców do nawiązywania współpracy z trzecim sektorem i poszerzania portfolio działań związanych z CSR – dodaje Weronika Mystek.

Przewodnik powstał we współpracy z przedstawicielami biznesu. Swoimi opiniami na temat współpracy z NGO podzieliły się marki takie jak: 3M, ARC Software, Credit Agricole Bank Polska S.A., Hewlett Packard Enterprise Global Business Center.

Pobierz przewodnik po świecie NGO