www.wroclaw.pl

Pomysły na biznes z nagrodami. Wyniki konkursu „Mój pierwszy biznes”

Kilka tysięcy złotych to pula nagród w konkursie „Mój pierwszy biznes”, ogłoszonym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną z okazji 25-lecia działalności spółki. Decyzją jury, w czwartek 9 czerwca, główną nagrodę 2.000 zł otrzymał Nazar Maksymiv, za pomysł budowy tanich domów ekologicznych. W ramach konkursu młodzi Dolnoślązacy nadesłali 22 projekty.

To bardzo dobre propozycje, prezentujące wysoki poziom. Co najważniejsze wszyscy, są wygranymi, bo taki konkurs to świetna lekcja przedsiębiorczości w praktyce. Jestem zbudowany pomysłami i kreatywnością młodych mieszkańców subregionu i całego Dolnego Śląska, bo zgłoszenia płynęły z różnych miast i miejscowości – podsumowuje Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W konkursie „Mój pierwszy biznes” wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci uczelni wyższych należących do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Oprócz większości szkół ponadpodstawowych z subregionu legnicko-głogowskiego, w konkursie mogli wziąć udział również studenci m.in. Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, czy też Collegium Witelona z Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Z 22 zgłoszonych projektów, do finału dotarło 5 pomysłów. W czwartek, 9 czerwca ich autorzy zaprezentowali się przed kilkunastoosobowym jury konkursu.

Finalnie nagrody przypadły:


Wyróżnienia (nagrody ufundowane przez LSSE):

***

„Mój pierwszy biznes” to konkurs po raz pierwszy zorganizowany przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Legnicy oraz licznych Partnerów: Coventry University Wrocław, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Oddział Okręgowy w Legnicy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zmagania uczestników poprzedziło szkolenie pod hasłem „Innowacyjny biznes, czyli jaki?”, które zorganizowali LSSE i Coventry University Wrocław.