www.wroclaw.pl

Bieg Firmowy w tym roku z udziałem drużyny ARAW

Blisko 8 tysięcy osób z ponad 550 firm i instytucji z całej Polski, wzięło udział w 14. edycji Biegu Firmowego Remote Edition, który odbył się sobotę 29 sierpnia. W tym roku – ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią – miał on charakter sztafety wirtualnej. Po raz pierwszy startowała ekipa Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W tradycyjnej formule Bieg Firmowy - inicjatywa Fundacji Everest – to masowa impreza z udziałem tysięcy zawodników i kibiców. Pięcioosobowe zespoły startowały na zasadzie sztafety. Do tej pory odbyło się 13. edycji imprezy, we Wrocławiu i w Warszawie.

- Dotychczas, wspólnie z ponad tysiącem firm, pomogliśmy już 27 podopiecznym Fundacji Everest, przekazując na ich leczenie i rehabilitację aż 859 tysięcy 180 złotych – informuje Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Intencje pomysłodawców wydarzenia są wielowymiarowe: to impreza integrująca przedstawicieli różnych branż, promocja zdrowia. Najważniejszy jest jednak jej charytatywny charakter. Pieniądze z opłat startowych przeznaczone są na wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami. W tym roku otrzyma je dwanaścioro dzieci, można je poznać za pośrednictwem strony internetowej Biegu Firmowego.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zmienili reguły imprezy. Firmy nadal wystawiają drużyny liczące po pięciu zawodników, lecz każdy z nich biega osobno. Udział w biegu, trasę i czas w jakim pokonał pięciokilometrowy odcinek potwierdza za pomocą specjalnej aplikacji. To rozwiązanie pozwala na start w jednej drużynie osób z różnych miejsc na świecie. Na zaliczenie swojej „piątki” mają całą sobotę, do północy.

W tym roku start w Biegu Firmowym zadeklarowało blisko osiem tysięcy osób, reprezentantów ponad 550 firm. Najwięcej zawodników pochodzi albo jest związanych z Wrocławiem. Wśród marek, które wystawiły swoje zespoły są m.in. 3M, Credit Suisse, Capgemini, Bosch, AmRest, PKP InterCity oraz Uniwersytet Przyrodniczy i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Zejść poniżej 30 minut

Po raz pierwszy w Biegu Firmowym startował team Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej w składzie: Magdalena Okulowska, Daniel Gutowski, Mateusz Jarzombek, Tomasz Śpiewak i Małgorzata Walichiewicz. 

- Bieg Firmowy to doskonała okazja do integracji środowiska biznesowego Wrocławia, dlatego wśród drużyn nie może przecież zabraknąć ekipy ARAW. Bardzo ważny jest także szczytny cel tej inicjatywy. Tym bardziej chętnie bierzemy udział w sztafecie, mogąc dzięki temu przyczynić się do pomagania potrzebującym dzieciom – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, i dodaje: - Bardzo się cieszymy, że pomimo braku możliwości zorganizowania tradycyjnego biegu, znalazł się sposób, żeby przeprowadzić imprezę. Udział w biegu to też dobra zabawa i satysfakcja z rywalizacji.

Tomasz Śpiewak, dyrektor Centrum Promocji i Usług ARAW, swoją „piątkę” przebiegł w sobotę z samego rana: - Bieg Firmowy to okazja do zadbania o kondycję. Solidnie się do niego przygotowywałem i udało się zejść z czasem poniżej 30 minut.