www.wroclaw.pl

Międzynarodowe targi edukacyjne Study in Wroclaw już 15 kwietnia

Wrocław jest jednym z najchętniej wybieranych przez cudzoziemców miast do studiowania. Dzieje się tak nie tylko za sprawą renomy wrocławskich uczelni, ogromnej liczby kierunków przez nie oferowanych oraz perspektyw rozwoju i zatrudnienia po zakończeniu studiów. 15 kwietnia 2021 r. ARAW wspólnie z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) organizują wirtualne targi dedykowane wrocławskim uczelniom biorących udział w projekcie Study in Wroclaw.

Istotną rolę w zachęcaniu kandydatów odgrywa zagraniczna promocja środowiska akademickiego oraz pozycjonowania Wrocławia jako miasta otwartego. Stąd pomysł ARAW na wspólną z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) organizację wirtualnych targów dedykowanych wrocławskim uczelniom biorącym udział w projekcie Study in Wroclaw.

Wydarzenie targowe jest realizowane w ramach narodowego programu „Ready, Study, GO! Poland” i ma zasięg globalny. Każda z uczelni ma do dyspozycji w wirtualnej przestrzeni wystawienniczej indywidualne stoisko, na którym może zaprezentować ofertę kierunków, zapoznać kandydatów z terminami i zasadami rekrutacji, z materiałami promocyjnymi czy filmami o uczelni. Do komunikacji z kandydatami posłuży czat.

Wydarzenie zainauguruje Pan Tomasz Janoś – Dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego (Biura ds. Współpracy z Uczelniami Wyższymi UM Wrocławia), który w rozmowie z Panem Andrzejem Stuczyńskim z NAWA opowie o tym, co wyróżnia Wrocław na tle innych miast akademickich oraz o programach miejskich dedykowanych uczniom, studentom czy młodym naukowcom, także tym z zagranicy.

 

Termin: czwartek 15 kwietnia 2021

Czas: 10.00 – 18.00 (UTC+1)

Link do platformy targowej: www.rsgp.webexpo.pl

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

 

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku