www.wroclaw.pl

Klika Tech inwestuje we Wrocławiu. Powstaje centrum rozwoju usług IT

Z Miami na Florydzie do Wrocławia. Amerykańska spółka Klika Tech – międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data, otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT. W ciągu roku, we wrocławskim oddziale zatrudnienie może znaleźć kilkadziesiąt wysokiej klasy programistów. W procesie inwestycyjnym firmę wspierała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Klika Tech to międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data. Firma współtworzy innowacyjny sprzęt, oprogramowanie i produkty wbudowane. Jest globalnym i kompleksowym dostawcą usług - firma koncentruje się na projektowaniu rozwiązań opartym na trzech elementach: współpracy, doradztwie biznesowym i innowacjach technologicznych.

Gennadiy M Borisov, źródło: Klika Tech

Nasz wrocławski oddział skupia się na zarządzaniu działalnością z zakresu B+R i Global Delivery. Wrocław to idealna lokalizacja dla naszej firmy. Jest wiodącym ośrodkiem innowacji, ma bardzo silne zaplecze akademickie i największą w kraju liczbę jednostek badawczo-rozwojowych. Liczne inwestycje nastawione na tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu również przekładają się na atrakcyjność Wrocławia. To też oczywiście wykształceni i kompetentni specjaliści. Cieszymy się, że w ramach funkcjonowania nowego biura będziemy mogli współpracować z polskimi ekspertami  mówi Gennadiy M Borisov, prezes, Co-CEO firmy Klika Tech.

Wiadomo, że wrocławski odział będzie czwartym biurem firmy poza Ameryką Północną. Klika Tech zostało założone w 2013 roku. Jej siedziba mieści się w Miami na Florydzie. Firma obecna jest na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Regionalny lider

Inwestycję Klika Tech we Wrocławiu wspierały: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Inwestor trafił do nas za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii prowadzone są zupełnie nowe projekty inwestycyjne i że trafiają one również do Wrocławia. Ta spółka cieszy nas szczególnie, ponieważ przyczynia się do dalszego rozwoju ekosystemu technologicznego we Wrocław - potwierdza Aleksandra Kłonowska-Drozd kierownik Zespołu ds. Obsługi Inwestora, Centrum Wspierania Biznesu ARAW. 

Perspektywiczny sektor

IoT, czyli Internet Rzeczy, pozwala urządzeniom wzajemnie się komunikować. Działanie polega na wymianie danych i wspierane jest przez usługi chmurowe. Innowacyjne rozwiązania mają już zastosowanie w wielu sektorach, m.in. w przemyśle, medycynie czy gospodarstwach domowych. Ale IoT to cały ekosystem usług biznesowych. Wykorzystuje przedmioty zdolne do zbierania i przetwarzania informacji, połączone w sieć i zapewniające synergię zastosowań.

– Łączenie produktów czy usług Internetu Rzeczy to lepsze zrozumienie nie tylko klientów czy konsumentów, ale i środowiska, produktów czy całych procesów. IoT rośnie w siłę. To bardzo perspektywiczny sektor – podkreślają eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.