www.wroclaw.pl

Jesień w gminach aglomeracji

Nie od dziś wiadomo, że samorządy położone w sąsiedztwie Wrocławia to ciekawy cel wycieczek dla poszukujących nie tylko sposobów na aktywny wypoczynek i wytchnienia od miejskiego życia, ale też miłośników historii i architektury naszego regionu. Koniec sezonu urlopowego to doskonała pora na wypad za miasto. Dokąd się wybrać? W serwisie Wroclaw.pl Extra prezentujemy atrakcje poszczególnych gmin aglomeracji wrocławskiej.

W ramach akcjonariatu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej współpracuje ze sobą 30 samorządów. Są wśród nich wszystkie gminy bezpośrednio sąsiadujące z Wrocławiem, jak i te trochę bardziej oddalone od metropolii. Najczęściej w ramach działań ARAW skupiamy się na potencjale gospodarczym tych samorządów i w ramach codziennej pracy staramy się pozyskiwać inwestorów tworzących miejsca pracy dla mieszkańców. 

Jesień w gminach ARAW - Brzeg Dolny

Biorąc jednak pod uwagę aspekt atrakcyjności turystycznej, gminy aglomeracji stanowią bardzo interesujący cel wycieczek krajoznawczych nie tylko dla mieszkańców Wrocławia. Od Żmigrodu na północy do Strzelina na południu aglomeracji rozsianych jest wiele urokliwych miast, miasteczek i wsi. Część z nich pozostaje wciąż mało znana, dlatego najwyższy czas, aby bliżej przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania najbliższa okolica stolicy Dolnego Śląska. 

Dobroszyce kościół św. Jadwigi, Wikimedia

Jesień w gminach ARAW - Dobroszyce

Redakcja internetowa ARAW cyklicznie przybliża poszczególne gminy w ramach serwisu Wroclaw.pl Extra. O atrakcjach aglomeracji piszemy także w drukowanym serwisie Wroclaw.pl. Zachęcamy do poznawania Dolnego Śląska od najbliższych okolic Wrocławia. Podpowiemy, gdzie się wybrać i jakim atrakcjom przyjrzeć się podczas poznawania zakątków gmin ARAW. 

Jesień w gminach ARAW - Bierutów