www.wroclaw.pl

Gates Business Services Europe. Pierwsze centrum finansowe Gates na świecie jest we Wrocławiu

Gates Business Services Europe oficjalnie otwarto. Nowe centrum finansowe firmy Gates Corporation powstało w Business Garden przy ul. Legnickiej. Pracę znajdzie w nim 120 osób. Gates jest jednym z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, które używa się w przemyśle, hydraulice, rolnictwie i motoryzacji.

Różnica czasu między Wrocław a Denver to osiem godzin, oba te miasta dzieli zaś 8460 km. Gdy w Kolorado zaczynają pracę, na Dolnym Śląsku dzień powoli dobiega końca. Dzięki połączeniu online, podczas otwarcia Gates Business Services Europe w Business Garden przy ul. Legnickiej, amerykańscy szefowie firmy Gates z USA i Europy byli razem ze swoimi pracownikami we Wrocławiu.

- To będzie centrum usług wspólnych dla firmy Gates w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We Wrocławiu będziemy wspierać m.in. funkcje finansowe i analitykę cen. Mamy tu także działy IT i zarządzania kadrami. To jest pierwsze centrum finansowe Gates na świecie - mówi Sebastian Schyck, SSC Director.
 
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej: - Kolejne centrum usług wspólnych we Wrocławiu i kolejna prestiżowa marka, która wybrała stolicę Dolnego Śląska. To są bardzo dobrej jakości miejsca pracy i wzbogacenie w mieście sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
 

Gates: Driven By Possibility

Decyzja, by centrum finansowe SSC (ang. Shared Services Centers) firmy Gates powstało we Wrocławiu, zapadła w 2019 r. Początkowo firma wynajmowała pomieszczenia w centrum miasta. 1 marca 2020 r. oficjalnie otwarto Gates Business Services Europe. Obecnie w nowym centrum pracuje 40 osób jednak firma planuje zatrudnić 120 pracowników do końca 2022 r.

– Szukamy księgowych ze znajomością języków obcych, specjalistów z zakresu IT, analityki i cen – dodaje Sebastian Schyck.

Wrocław Gates Business Services Europe będzie już drugim odziałem koncernu Gates Corporation na Dolnym Śląsku. Od 2001 r. firma ma zakład w Legnicy.

  • Każdego miesiąca firma produkuje tam ponad 1 mln pasków: paski klinowe, paski wieloklinowe, paski synchroniczne oraz mieszanki gumowe.
  • Jest tam także zlokalizowane największe centrum dystrybucyjne Gates w Europie.

Gates Corporation z USA

Gates to globalny producent innowacyjnych, wysoce zaawansowanych technicznie rozwiązań w zakresie przenoszenia mocy i płynów. Firma Gates oferuje szeroką gamę produktów klientom szukającym części zamiennych oraz producentom oryginalnego wyposażenia („pierwszy montaż”) w postaci najwyższej jakości komponentów. Firma Gates uczestniczy w wielu sektorach rynku przemysłowego i konsumenckiego.

Produkty Gates odgrywają istotną rolę w różnorodnych zastosowaniach na wielu różnych rynkach, od trudnych i niebezpiecznych branż, takich jak rolnictwo, budownictwo, produkcja i energetyka, po codzienne zastosowania konsumenckie, takie jak drukarki, myjki elektryczne, drzwi automatyczne, odkurzacze i praktycznie każda forma transportu. Produkty firmy Gates są sprzedawane w 128 krajach w czterech regionach handlowych: obu Amerykach; Europa, Bliski Wschód i Afryka; Chinach; oraz Azji Wschodniej i Indiach.

Amerykanie chętnie wybierają Wrocław

– Popularność Wrocławia wśród amerykańskich inwestorów bardzo cieszy. Wynika to z naszych coraz wyższych notowań. Przypomnę, że w lutym tego roku zajęliśmy 15. miejsce na świecie oraz 1. w kategorii małych i średnich miast w globalnym rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich w raporcie miesięcznika fDi Magazine, który należy do grupy Financial Times – dodaje Magdalena Okulowska.