www.wroclaw.pl

Garmin Wrocław – amerykański gigant będzie u nas produkował

To co robią z powodzeniem sprawdza się na drodze, w powietrzu i na wodzie. Korzystają z nich m.in. miłośnicy aktywnej turystyki i sportu. Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski.

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. poinformował o otwarciu Garmin Wrocław. Fabryka będzie produkować kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektronikę użytkową dla europejskich odbiorców. Zakład o powierzchni blisko 30 tys. mkw. znajduje się na terenie SERGO Logistics Park Wrocław.

Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA podkreśla, że dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Garmin Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze ich klientów motoryzacyjnych z całego regionu.

- Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu - mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

Garmin Wrocław: produkcja seryjna dla motoryzacji w 2022 r.

Garmin Wrocław informuje, że w 2021 r. ruszy prototypowa produkcja. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są w 2022 r.

Obecnie firma przygotowuje się do uruchomienia produkcji, prowadząc rekrutację inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.

Garmin – systemy nawigacji satelitarnej i 30 lat doświadczenia

Garmin podkreśla, że od ponad 30 lat rozwija wykorzystanie systemu GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach bezprzewodowych.

Pierwsze urządzenia nawigacyjne w portfolio firmy zostały zaprojektowane na początku lat 90. z myślą o rynku morskim i lotniczym.

Obecnie Garmin działa aktywnie w wielu dziedzinach projektując, produkując i dostarczając rozwiązania wykorzystywane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, żeglarstwie, rybołówstwie, lotnictwie oraz aktywnościach takich jak bieganie, jazda na rowerze, jada na nartach, pływanie, fitness i wiele innych.

O Garmin International

Firma Garmin została założona w 1989 r. w Olathe, w amerykańskim stanie Kansas. Inc. Garmin International, Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Firma Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 14,5 mln pracowników, w 65 oddziałach na całym świecie.