www.wroclaw.pl

Do projektu Study in Wrocław dołącza Coventry University

Jeden z najbardziej renomowanych brytyjskich uniwersytetów, który jako jedyna uczelnia zagraniczna otworzył swój kampus w Polsce (właśnie we Wrocławiu) dołączyła do wspólnych działań promocyjnych realizowanych przez projekt Study in Wrocław. Tym samym Coventry University Wrocław, obok wrocławskich uczelni publicznych i prywatnych, staje się jedną z ośmiu uczelni partnerskich.

Coventry University jest pierwszym i jedynym brytyjskim uniwersytetem, który otwierając kampus właśnie we Wrocławiu, dał przyszłym studentom możliwość skorzystania z brytyjskiej edukacji prowadzonej w języku angielskim. To uczelnia z ponad 100-letnią tradycją, założona w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców.

Siedziba Coventry University Wrocław w biurowcu przy ul. Powstańców Śląskich

Coventry University nieustannie otrzymuje wysokie noty w rankingach Guardian i The Times. Na uczelniach Coventry łącznie studiuje prawie 38000 osób z ponad 130 krajów świata. Co ważne, oferowany jest nowy typ edukacji, skoncentrowany na zdobywaniu praktycznego doświadczenia, w oparciu o bardzo mocną współpracę z biznesem i przemysłem.

Studia we Wrocławiu

Coventry University Wrocław oferuje studia anglojęzyczne na poziomie licencjackim/inżynierskim na pięciu kierunkach:

oraz studia magisterskie

Stosuje się tu innowacyjny system kształcenia. Przedmioty wykładane są w modułach i studenci ogniskują swoją uwagę na przyswajaniu wiedzy wyłącznie z zakresu określonej dziedziny. Rekrutacja prowadzona jest sześć razy w roku.

 

Projekt Study in Wrocław

Inicjatywa władz miejskich Wrocławia oraz wrocławskich uczelni realizowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA z powierzenia Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego Wrocławia. Od 15 lat projekt Study in Wrocław realizuje szereg działań promocyjnych na rzecz wrocławskich uczelni partnerskich poza granicami kraju.

Wrocław jako dynamiczny i renomowany ośrodek akademicki przyciąga studentów z całego świata. Większość z nich, przekonując się o jakości kształcenia, perspektywach kariery oraz świetnym miejscu do życia zostaje we Wrocławiu na dłużej lub na zawsze.