www.wroclaw.pl

Cykl webinarów organizowanych w ramach inicjatywy IP Box dla programistów

Co należy zrobić, by od części dochodów płacić tylko 5% PIT? Czym jest ulga IP Box i dlaczego warto z niej skorzystać? Jakie programy komputerowe lub inne efekty pracy programistów kwalifikują się do objęcia obniżoną stawką 5% PIT? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów organizowanych przez LB&P Legal w partnerstwie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W ramach inicjatywy IP Box dla programistów LB&P Legal organizuje cykl webinarów Ulga Innovation Box, czyli preferencyjna 5% stawka PIT.

Podczas spotkań poruszone zostaną m. in. wątki:

Webinary poprowadzą Natalia Wojciechowska-Chałupińska (radczyni prawna) oraz Grzegorz Leśniewski (adwokat), którzy od lat łączą w swojej pracy kompetencje prawne i podatkowe, pracując w  nowoczesnej, butikowej kancelarii prawnej o biznesowym podejściu - LB&P Legal. 

Agenda webinaru:

  1. IP Box jako preferencyjna stawka podatku PIT – na czym polega i kto może z niej skorzystać.
  2. Kwalifikowane prawa własności intelektualnej i dochody podlegające opodatkowaniu w ramach IP Box.
  3. Kalkulacja dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, w tym zasady obliczania współczynnika nexus.
  4. Ewidencja przychodów i kosztów kwalifikowanego IP, zasady rozliczania ulgi IP Box.
  5. Pro Tips i Q&A

Webinar odbywa się w trzech terminach - 15.12.2022, 19.01.2022 oraz 16.02.2022. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się za pomocą poniższego linku:
- 15.12.2021: https://lbconsultingspzoo.clickmeeting.com/ulga-innovation-box-czyli-preferencyjna-5-stawka-pit/register

- 19.01.2022: https://lbconsultingspzoo.clickmeeting.com/ulga-innovation-box-czyli-preferencyjna-5-stawka-pit-/register

- 16.02.2022: https://lbconsultingspzoo.clickmeeting.com/ulga-innovation-box-czyli-preferencyjna-5-stawka-pit_160222/register

Prowadzący spotkanie na co dzień wspierają software house’y oraz dużych dostawców innowacyjnych usług, jak i indywidualnych przedsiębiorców. Główne obszary ich specjalizacji to wsparcie prawne w zakresie projektowania aplikacji mobilnych, ochrona wizerunku i dóbr osobistych, cyberbezpieczeństwo, compliance oraz podatki. Pracują bezpośrednio z zespołami projektowymi, dzięki czemu rozumieją specyfikę zadań różnych ról w IT, co przekładają na skuteczne pozyskiwanie interpretacji podatkowych z zakresu IP Box, nawet w nieoczywistych przypadkach.