www.wroclaw.pl

Cykl spotkań dla nowych studentów zagranicznych we Wrocławiu

Trwa Akademia Study in Wrocław - coroczne wydarzenie organizowane przez ARAW w ramach projektu promocji miasta akademickiego i oferty wrocławskich uczelni. W tym roku w trybie online studenci pierwszych roczników poznają najważniejsze fakty o Wrocławiu i dowiedzą się, jak najlepiej korzystać z miasta, jak znaleźć pracę podczas studiów i jak zadbać o bezpieczeństwo.

W każdym ze spotkań bierze udział kilkudziesięciu obcokrajowców, którzy rozpoczęli niedawno studia na wrocławskich uczelniach, przede wszystkich uczelniach uczestniczących w projekcie Study in Wrocław: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Handlowa i Dolnośląska Szkoła Wyższa. 

Pierwsze spotkanie ma charakter wprowadzający: kierownik projektu Study in Wrocław opowie o mieście - przedstawi fakty historyczne, parę liczb statystycznych, infrastruktura, komunikacja, wydarzenia kulturalne. Nie zabraknie miejsca na gości - Monika Sochacka z Wrocławskiego Centrum Akademickiego wspomni o obchodach jubileuszu 75-lecia powojennego Wrocławia i o projektach realizowanych przez WCA. W drugiej części prezentacji student Uniwersytetu Przyrodniczego Danil opowie o studiowaniu oczyma studenta, a Lila z Biura Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej z pozycji administracji uczelni.

Kolejne spotkanie o bezpieczeństwie poprowadzi reprezentant Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, natomiast tematy dotyczące legalizacji pobytu i pracy podczas studiów - firma Visa and Work. 

W tym roku spotkania odbywają się zgodnie z następującym harmonogramem:

  1. 17 listopada – Wrocław – studenckie miasto
  2. 19 listopada – Jak zadbać o bezpieczeństwo
  3. 24 listopada – Legalizacja pobytu
  4. 26 listopada – Student poszukuje pracy 

Szczegóły dotyczące wydarzeń i sposób rejestracji na fanpage Study in Wrocław.