Jednym z laureatów jest także firma technologiczno-produkcyjna 3M, oferująca szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczają ryzyko wystąpienia infekcji, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.
W stolicy Dolnego Śląska koncern uruchomił nowoczesne Centrum Innowacji 3M, Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także Centrum Szkoleniowe 3M. Do działań podejmowanych przez firmę w czasie pandemii należą m.in. darowizny dla Banku Żywności we Wrocławiu, pomoc dla domu dziecka w Jaszkotlu, wsparcie wrocławskiej szkoły oraz inicjatywa pod hasłem „Zaczytane 3M”, skierowana do pracowników oraz ich dzieci.
Jest nam niezmiernie miło odebrać tę statuetkę od prezydenta Wrocławia, bo właśnie w tym mieście od 20 lat bije serce 3M. Nagroda jest tak naprawdę dla naszych pracowników, którzy wspólnie wspierają lokalne społeczności, biorą udział w wielu projektach CSR-owych oraz związanych z rozwojem miasta. Jednak tych działań nie byłoby aż tyle bez tak dobrej współpracy z miastem, ARAW-em oraz innymi lokalnymi organizacjami. Wyróżnienie to kolejny krok do tego, abyśmy się starali jeszcze bardziej. - Radosław Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M w Regionie Europy Wschodniej
BSH z myślą o społeczności lokalnej
Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie otrzymała także firma BSH, która oferuje na polskim rynku sprzęt AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.
Spółka od lat wspiera lokalne organizacje charytatywne w ramach swojego CSR. Skupia się przede wszystkim na współpracy z ośrodkami pomocy dzieciom, placówkami niosącymi wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, a także organizacjami przyczyniającymi się do rozwoju zainteresowań sportowych wśród młodzieży. We Wrocławiu stałym beneficjentem firmy jest Fundacja Tobiaszki. BSH wspiera też inicjatywy wolontariatu pracowniczego w ramach programu „Pomagamy Pomysłami”. Dzięki temu pomoc trafia do miejsc wskazanych przez samych pracowników, którzy angażują się w wolontariat.
Bardzo cieszymy się z tej nagrody, bo jesteśmy związani z Wrocławiem od dawna. Właśnie tu udało nam się skompletować fantastyczna załogę, która nie tylko dba o nasze zyski, ale jest też bardzo związana ze społecznością lokalną. To przede wszystkim z ich inicjatywy uczestniczymy w wielu miejscowych projektach. Gdy dopadł nas covid postanowiliśmy pomóc m.in. najmłodszym, którzy tego potrzebują. Nagroda ta jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem. Jednak mając taką wspaniałą załogę, mogę zapewnić, że nasze zaangażowanie w działalność społeczną pozostanie wciąż na wysokim poziomie. - Konrad Pokutycki, prezes DSH w Polsce
Techland dla edukacji w czasie pandemii
Trzecim laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie został Techland. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów gier komputerowych oraz dystrybutor gier wyprodukowanych przez innych twórców. W czasie pandemii firma wyróżniła się pomocą potrzebującym. Jednym z przykładów jest przekazanie komputerów dzieciom z domów dziecka.
Z powodu nieobecności przedstawicieli firmy na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, w ich imieniu nagrodę odebrała Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A.
Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie będzie przyznawana również podczas kolejnych edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu.