www.wroclaw.pl

BSH, 3M i Techland z Nagrodą Prezydenta Wrocławia na forum w Karpaczu

BSH, 3M i Techland to laureaci Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Przedsiębiorstwa te uhonorowano podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Nagroda Prezydenta Wrocławia  Biznes Odpowiedzialny Społecznie została w tym roku przyznana po raz pierwszy. Wyróżnia firmy, które dbają o lokalną społeczność oraz komfort pracy i życia swoich pracowników. To forma uhonorowania prowadzonych przez nie działań, a także inspiracja dla innych podmiotów funkcjonujących na Dolnym Śląsku. Ze względu na trudny pandemiczny rok, w pierwszej edycji tego przedsięwzięcia, nagrodę otrzymały trzy przedsiębiorstwa: Techland, 3M oraz BSH.

Głównym celem działania wszystkich przedsiębiorstw jest zysk i jest to sprawa oczywista. Jednak my postanowiliśmy wskazać te z nich, które na co dzień robią zdecydowanie więcej. To covid uwidocznił odpowiedzialność, solidarność i chęć niesienia pomocy innym. Te firmy, oprócz dążenia do zysku, zdecydowanie kierują się czymś więcej. Społeczną odpowiedzialność biznesu stosują na co dzień. Z pewnością są doskonałym wzorem do naśladowania. Jesteśmy z nich dumni. - Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

3M nie zapomina o najmłodszych

Jednym z laureatów jest także firma technologiczno-produkcyjna 3M, oferująca szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczają ryzyko wystąpienia infekcji, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.

W stolicy Dolnego Śląska koncern uruchomił nowoczesne Centrum Innowacji 3M, Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także Centrum Szkoleniowe 3M. Do działań podejmowanych przez firmę w czasie pandemii należą m.in. darowizny dla Banku Żywności we Wrocławiu, pomoc dla domu dziecka w Jaszkotlu, wsparcie wrocławskiej szkoły oraz inicjatywa pod hasłem „Zaczytane 3M”, skierowana do pracowników oraz ich dzieci.

Jest nam niezmiernie miło odebrać tę statuetkę od prezydenta Wrocławia, bo właśnie w tym mieście od 20 lat bije serce 3M. Nagroda jest tak naprawdę dla naszych pracowników, którzy wspólnie wspierają lokalne społeczności, biorą udział w wielu projektach CSR-owych oraz związanych z rozwojem miasta. Jednak tych działań nie byłoby aż tyle bez tak dobrej współpracy z miastem, ARAW-em oraz innymi lokalnymi organizacjami. Wyróżnienie to kolejny krok do tego, abyśmy się starali jeszcze bardziej. - Radosław Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M w Regionie Europy Wschodniej

BSH z myślą o społeczności lokalnej

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie otrzymała także firma BSH, która oferuje na polskim rynku sprzęt AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.

Spółka od lat wspiera lokalne organizacje charytatywne w ramach swojego CSR. Skupia się przede wszystkim na współpracy z ośrodkami pomocy dzieciom, placówkami niosącymi wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, a także organizacjami przyczyniającymi się do rozwoju zainteresowań sportowych wśród młodzieży. We Wrocławiu stałym beneficjentem firmy jest Fundacja Tobiaszki. BSH wspiera też inicjatywy wolontariatu pracowniczego w ramach programu „Pomagamy Pomysłami”. Dzięki temu pomoc trafia do miejsc wskazanych przez samych pracowników, którzy angażują się w wolontariat.

Bardzo cieszymy się z tej nagrody, bo jesteśmy związani z Wrocławiem od dawna. Właśnie tu udało nam się skompletować fantastyczna załogę, która nie tylko dba o nasze zyski, ale jest też bardzo związana ze społecznością lokalną. To przede wszystkim z ich inicjatywy uczestniczymy w wielu miejscowych projektach. Gdy dopadł nas covid postanowiliśmy pomóc m.in. najmłodszym, którzy tego potrzebują. Nagroda ta jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem. Jednak mając taką wspaniałą załogę, mogę zapewnić, że nasze zaangażowanie w działalność społeczną pozostanie wciąż na wysokim poziomie. - Konrad Pokutycki, prezes DSH w Polsce

Techland dla edukacji w czasie pandemii

Trzecim laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie został Techland. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów gier komputerowych oraz dystrybutor gier wyprodukowanych przez innych twórców. W czasie pandemii firma wyróżniła się pomocą potrzebującym. Jednym z przykładów jest przekazanie komputerów dzieciom z domów dziecka.

Z powodu nieobecności przedstawicieli firmy na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, w ich imieniu nagrodę odebrała Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A.

Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie będzie przyznawana również podczas kolejnych edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu.