www.wroclaw.pl

Brytyjski Uniwersytet Coventry otwiera filię we Wrocławiu

We wrześniu nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19. Na początek przyjmie 160 osób.

Nowy kampus uczelni zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe na wrocławskich Krzykach. Obecnie trwa doposażanie budynku.

– Cieszę się, że nasi wykonawcy kontynuują prace, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, aby przygotować kampus na przyjęcie pierwszych studentów – mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry. – Naszym celem jest oferowanie studentom nauczania z myślą o ich przyszłej karierze, tj. przekazywanie tradycyjnie akademickiej wiedzy przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju kariery zawodowej – dodaje.

– Kontynuujemy prace aranżacyjne na potrzeby Uniwersytetu Coventry, aby zgodnie z harmonogramem otworzyć tę przestrzeń dla studentów we Wrocławiu. Jest to nasz pierwszy projekt, polegający na adaptacji powierzchni biurowej do celów akademickich, który prowadzimy również w wyjątkowych okolicznościach wywołanych pandemią COVID-19 – zapewnia Anna Życińska-Wójcik, dyrektor projektu w firmie Skanska, odpowiedzialna za projekt kompleksu biurowego Centrum Południe powiedziała.

Studia we Wrocławiu, dyplom brytyjski

We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim, a studia kończą się stopniem naukowym, obowiązującym w systemie brytyjskim. 

W pierwszym roku działalności kampus we Wrocławiu przyjmie około 160 studentów. W przyszłości jednak planowane jest zwiększenie tej liczby oraz rozszerzenie oferty kierunków.

Wrocławska filia uczelni oferuje kilka naborów w ciągu roku akademickiego, realizując kursy przeznaczone zarówno dla studentów studiów dziennych, jak i zaocznych. Obecnie trwa proces rekrutacji na studia licencjackie na wydziałach: Technologii cyfrowej, Zarządzania & Przywództwa w biznesie, Zarządzania w lotnictwie, a także Cyberbezpieczeństwa.

Władze Uniwersytetu, planując otwarcie swojego przedstawicielstwa w Polsce, analizowały warunki w wielu najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Ostatecznie wybór padł na Wrocław.

Filia Uniwersytetu Coventry będzie pierwszą tego typu niezależną placówką w Polsce, utworzoną przez zagraniczną uczelnię wyższą. 

 

Uczelnia z tradycjami

Uniwersytet Coventry został założony w 1843 r. Magazyn „Times Higher Education” umieścił uczelnię w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną, globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.

Międzynarodowe możliwości

Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 tysięcy studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, co zapewnia, że rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.

Uczelnia zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej za programy nauczania w dziedzinie zdrowie, inicjatywy pokojowe i zarządzanie kryzysowe. Absolwenci inżynierii i designu, zwłaszcza w dziedzinie motoryzacji, uzyskali wiele wyróżnień na świecie.