www.wroclaw.pl

Boehringer Ingelheim otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych

Firma farmaceutyczna opracowująca przełomowe terapie zdrowotne otworzy w stolicy Dolnego Śląska swoje centrum usługowe. Dzięki temu w ciągu najbliższych miesięcy i lat powstaną nowe miejsca pracy. – Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współpracującej przy sprowadzeniu firmy Boehringer Ingelheim do Wrocławia.

Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Od 1885 r. działa jako firma rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Mowa m.in. o pracach badawczych związanych z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu). Niemiecki koncern produkuje oraz sprzedaje także suplementy dla zwierząt.

Firma o globalnym zasięgu

Koncern na całym świecie zatrudnia prawie 52 tys. osób, które obsługują 130 rynków w trzech obszarach biznesowych: zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt i produkcji biofarmaceutycznej.

Polska centrala Boehringer Ingelheim mieści się w Warszawie. Teraz koncern zapowiedział otwarcie we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych (GBS).

 
- Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławianek i wrocławian - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
 
Obecnie centrum jest na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla ponad 50 profesjonalistów. Zatrudnienie znajdą specjaliści od finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR. Otwarcie zaplanowano na początek 2022 r.
Wrocław liczy, że współpraca potrwa wiele lat. Fot.: Marek Księżarek
 
- Bardzo się cieszymy z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał - podsumowuje Magdalena Okulowska, prezes ARAW.
 

Wrocław miastem perspektyw

Koncern zapowiada, że trwająca rekrutacja to nie będzie koniec. Jednym z głównych założeń otwarcia biura we Wrocławiu jest rozwój.

- Wrocław oferuje wiele korzyści. Tu mieszka wiele utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie - mówi Fatih Ozturk, Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu.
 
Centrum GBS we Wrocławiu będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych firmy Boehringer Ingelheim. Te biura umożliwiają centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim, Buenos Aires w Argentynie i Manili na Filipinach.
 
Wrocław to miasto rozwojowe – mówią przedstawiciele Boehringer Ingelheim. Fot.: Marek Księżarek
 
- Polska oferuje dynamiczne środowisko i obiecujące perspektywy rozwoju, wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz duży potencjał innowacyjny, tworząc wyjątkowe możliwości rozwijania naszej bazy usług wspólnych. Ten wybór odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w dalszy rozwój działalności w Europie, a szczególnie w Polsce - mówi Michal Cuha, dyrektor generalny Boehringer Ingelheim w Polsce. 

Firma z wyróżnieniem

W 2021 roku firma Boehringer Ingelheim otrzymała wyróżnienie Global Top Employer i tym samym znalazła się w gronie zaledwie 16 pracodawców na całym świecie, którzy otrzymali tę nagrodę.

- Jestem dumny, że tak silna marka z branży farmaceutycznej będzie obecna we Wrocławiu. Wybór naszego miasta na Europejskie Centrum Usług Biznesowych potwierdza jak silną pozycję posiadamy w tym sektorze, a nasza pozycja lidera wśród średnich miast świata w rankingu FDI Magazine Global Cities for the Future nie jest przypadkowa - podkreśla Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. 
 
Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na dostępne stanowiska tutaj.