www.wroclaw.pl

Badanie do raportu “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”

Branża gamedev z terenu aglomeracji wrocławskiej rośnie w siłę. Lokalne firmy tworzące gry komputerowe są coraz bardziej dostrzegalne na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.

Chęć poznania, zmapowanie i przeanalizowania branży gamingowej to główne powody, dla których Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wroclaw zdecydowały się na stworzenie raportu “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”. 

Gamedev (z ang. video game development) to proces tworzenia gier komputerowych. Ten bardzo dynamicznie rozwijający się sektor staje się jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków przemysłu kreatywnego i branży rozrywkowej. Od stworzenia pierwszej gry “Kółko i krzyżyk” (ang. OXO) minęło 70 lat, a branża gamingowa przeszła od tego czasu niewyobrażalne zmiany. Społeczność graczy na świecie to w tej chwili ponad 2 mld osób, a uczelnie wyższe oferują coraz więcej kierunków związanych z tworzeniem gier.

O raporcie

Raport “Gamedev w aglomeracji wrocławskiej” ma na celu kompleksową diagnozę oraz opis działań lokalnych firm z branży gamingowej. Dzięki odpowiedziom respondentów możliwe będzie poznanie kondycji, oraz perspektyw jego rozwoju, a także dodatkowe działania środowiska.

Gamedev w aglomeracji wrocławskiej - badanie

Do współtworzenia raportu o sektorze gamingowym mogą się zgłosić wszystkie firmy z Wrocławia i całego Dolnego Śląska, które reprezentują branżę gamedev. 

Kwestionariusz składa się z dwóch modułów:

1) opis działalności firmy - na podstawie udzielonych przez odpowiedzi stworzone zostaną wizytówki firm, które pojawią się w raporcie

2) informacje o rynku - odpowiedzi zostaną zanonimizowane i użyte do przedstawienia szerokiego obrazu wrocławskiego rynku gamedev

Wyniki badania opublikowane zostaną w formie raportu, którego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2022.

Zachęcamy do udziału w badaniu i wypełnienia ankiety: http://wroc.city/gamedev

Link do strony raportu: http://gamedev.startupwroclaw.pl/