www.wroclaw.pl

ARAW z nagrodą FDI Strategy Awards 2020

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej została laureatem prestiżowego rankingu FDI Strategy Awards 2020. Nagrodę przyznano w kategorii BPO – Business Process Outsourcing.

Ranking FDI Strategy Awards 2020, opracowywany jest przez FDI Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. Magazyn specjalizuje się w inwestycjach zagranicznych. W opublikowanym 16 grudnia 2020 r., najnowszym rankingu, Wrocław został nagrodzony za prężnie rozwijający się sektor usług biznesowych. Istotne były zwłaszcza działania mające na celu przyciągnięcie do miasta młodych, dobrze wykształconych ludzi, a także programy pozwalające na połączenie biznesu i nauki oraz wzmocnienie tworzenia miejsc pracy m.in. Wrocławskie Centrum Akademickie.

- Od dawna zwracamy szczególną uwagę na zaawansowane technologicznie projekty, takie jak BPO, KPO, ICT czy Przemysł 4.0 – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. – Ponieważ nasze miasto od wielu lat kieruje się wiedzą i innowacją, jest dziś rozpoznawalnym centrum IT i R&D, a także drugim co do wielkości ekosystemem startupowym w Polsce.

Aktualnie w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu pracuje ponad 24 tysiące pracowników. Swoją działalność prowadzą tu takie międzynarodowe firmy jak Credit Suisse, IBM, HP i EY.