www.wroclaw.pl

ARAW w gronie uhonorowanych nagrodą „Symbol 2020”

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej doceniona została za to, że jako pierwsza miejska spółka w Polsce, od 2005 r. z sukcesem pracuje na rzecz pozyskiwania inwestorów, pomaga tworzyć miejsca pracy i wspiera współpracę pomiędzy samorządami.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie było gali finałowej Programu „Symbol 2020”. Uroczystości odbyły się online. W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła ponad 70 podmiotów z różnych branż oraz świata nauki. Wszyscy wyróżniają się skutecznym zarządzaniem, innowacyjnością rozwojem oraz synergią nauki i biznesu. Tytuł „Symbol Wsparcia Biznesu 2020” otrzymała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Symbol to nagroda, która potwierdza szeroko pojętą jakość funkcjonowania. Przyznajemy ją tym, którzy prezentują takie wartości jak skuteczność, rozwój, profesjonalizm, prestiż i kreatywność. To nagroda dla tych, którzy zmieniają świat – mówi Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”.

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej podkreśla, że dla spółki to szczególne wyróżnienie, bo przyznane za trudny z powodu koronawirusa rok 2020.

– To nagroda dla całego Wrocławia, zarówno dla władz miejskich, jak i całego ekosystemu biznesowego. Od wielu lat konsekwentnie realizowana strategia rozwoju przedsiębiorczości stworzyła dojrzały, odpowiedzialny i współpracujący ze sobą ekosystem biznesowy. Ogromne zaangażowanie władz samorządowych Wrocławia poprzez wprowadzenie lokalnych pakietów pomocy przedsiębiorcom przyczyniło się w dużym stopniu do zachowania odporności miasta na kryzys – podkreśla Magdalena Okulowska.

 

Materiał wideo z wręczenia nagrody dla ARAW-u

 

Wśród nagrodzonych z Wrocławia są także: Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej – „Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2020”; Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – „Symbol Innowacji 2020”; Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” – „Symbol Dekady 2011-2020”.

ARAW wspiera rozwój regionu

– Dotąd ARAW przyczyniła się do realizacji ponad 200 projektów inwestycyjnych. Firmy, z którymi współpracowaliśmy, utworzyły 100 tys. miejsc pracy. Spółka także ewoluowała. Najpierw koncentrowaliśmy się na ściąganiu zagranicznych inwestorów, potem poprzez zainicjowanie programu „Polski czempion” wspieraliśmy również polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Dziś dodatkowo koordynujemy miejską politykę startupową, jesteśmy zaangażowani w projekty akademickie, gdzie ściągamy do Wrocławia studentów zagranicznych. Na bieżąco reagujemy na nowe potrzeby i trendy rozwojowe – wylicza Magdalena Okulowska w publikacji na łamach „Pulsu Biznesu”.

 

Materiał wideo z finału 10. jubileuszowej edycji Programu „Symbol 2020”

 

Program Symbol prowadzony jest przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”.

W skład kapituły Programu Symbol wchodzą: Prezes TUV Nord Polska Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska- Reformat, prof. UE Katowice, dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki.

Wśród laureatów Programu Symbol jest wiele znaczących marek, łącznie z najbardziej rozpoznawalnymi podmiotami w kraju. Spółki giełdowe, spółki Skarbu Państwa, światowe koncerny, najważniejsze Polskie jednostki naukowe, przedstawiciele strategicznych branż, liderzy innowacyjności.