www.wroclaw.pl

Align Technology rusza z zakładem produkcyjnym we Wrocławiu

We Wrocławiu powstanie nowy zakład światowego producenta urządzeń medycznych Align Technology. Docelowo znajdzie tam zatrudnienie 2500 osób. – Miasto nieustannie stawia na tworzenie dobrych miejsc pracy, czyli takich, które pozwolą mieszkańcom w pełni wykorzystać ich potencjał i umiejętności, a także będą atrakcyjne finansowo – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

 

Align Technology zakład produkcyjny we Wrocławiu

Align Technology (Nasdaq: ALGN) jest wiodącym światowym producentem urządzeń medycznych, zajmującym się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej.

Firma ogłosiła plany uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu – pierwszego w Europie i trzeciego na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach), będącego odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie rynku w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Obecnie w regionie EMEA żyje nawet 150 milionów osób z wadami zgryzu, a każdego roku ponad 5 milionów z nich rozpoczyna leczenie ortodontyczne, dążąc do zdrowego i pięknego uśmiechu.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Inwestycja jest jednym z działań w ramach strategii firmy, której celem jest ekspansja operacyjna w kolejnych regionach i krajach. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu u swoich pacjentów.

- Niezmiernie miło jest mi ogłosić plany otwarcia naszego pierwszego zakładu produkcyjnego w regionie EMEA i trzeciego na świecie. To niezwykle ważna inwestycja, która odzwierciedli nasze zaangażowanie na rzecz ponad 62 700 certyfikowanych lekarzy Invisalign i ich pacjentów w regionie. Inwestycja ta będzie stanowiła rozszerzenie działań naszych lokalnych placówek, do których zaliczają się zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech i Hiszpanii - powiedział Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations.
 

Wrocław stawia na nowe miejsca pracy

Jakub Mazur wiceprezydent Wrocławia

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

- Jako miasto nieustannie stawiamy na tworzenie dobrych miejsc pracy, czyli takich, które pozwolą mieszkańcom w pełni wykorzystać ich potencjał i umiejętności, a także będą atrakcyjne finansowo. Obecność Wrocławia w czołówce w ostatnim rankingu „Miast Przyszłości” przygotowywanego przez międzynarodowy ośrodek badawczy fDi, należący do grupy „Financial Times” potwierdza słuszność wybranej przez nas drogi. Za każdym razem, z dużą wdzięcznością i nadzieją, witamy w naszym mieście nowych inwestorów. Tak jest i w tym przypadku. Jestem przekonany, że nowa inwestycja firmy Align Technology umocni naszą pozycję w świecie, dając miejsca pracy i rozwijając aglomerację wrocławską - mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.
 

ARAW przyciąga inwestorów

O to by we Wrocławiu powstał nowy zakład światowego producenta urządzeń medycznych Align Technology, aktywnie zabiegała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

- Bardzo cieszymy się, że globalna firma, jaką jest Align Technology czuje się dobrze we Wrocławiu i dynamicznie rozwija swoją działalność w naszym mieście. Budowa zakładu produkcyjnego to już drugi projekt inwestora, po centrum projektowym, które powstało w 2019 roku, a który ARAW miał przyjemność wspierać i koordynować. To pokazuje, iż Wrocław utrzymuje dobry klimat dla biznesu. Pomimo wyjątkowego czasu Wrocław niezmiennie posiada opinię miasta postępu i innowacji, a także wiodącego ośrodka ekonomicznego, technologicznego, a więc dobrego miejsca dla życia, które nie zwalnia tempa rozwoju. Liczymy, iż podjęta decyzja nie jest ostatnim słowem w zakresie planów inwestycyjnych Align Technology w naszym mieście - mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
 

Align Technology największy na świecie w druku 3D

Fot.: aligntech.com

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w jej zakładach na całym świecie powstaje aż 700 000 unikalnych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych.

Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 000 certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie. Dzięki rozwiązaniom firmy Align Technology lekarze pomogli już ponad 9,6 mln pacjentom, w tym 2 mln z regionu EMEA (według stanu z czwartego kwartału 2020).

- Nasza nowa placówka we Wrocławiu przyczyni się do powstania ponad 2500 miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA. Przez ostatnie 20 lat firma zwiększała w nim swoją obecność, otwierając nowe biura, budując mocne lokalne struktury oraz uruchamiając zakłady planowania leczenia na trzech różnych rynkach – z perspektywą dalszej ekspansji. Nowa inwestycja pozwoli nam umocnić nasze stałe zaangażowanie na rzecz lekarzy Invisalign w regionie i udzielić im bardziej indywidualnego wsparcia - powiedział Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający, EMEA.
 

Polsce zależy na innowacyjnych technologiach

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju, pracy i technologii komentując wrocławską inwestycję podkreśla, że rozwój polskiego przemysłu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, to jeden z priorytetów rządu, co znalazło się w opracowanej Polityce Przemysłowej Polski.  

- Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki zarówno dla rozwoju rodzimych firm, jak również zachęcania kapitału zagranicznego do inwestycji w Polsce. Konsekwentnie wspieramy inwestycje w cyfryzacje. Nasz kraj posiada jednych z najlepszych na świecie specjalistów z obszaru IT i cyfryzacji, a instrumenty wsparcia takie jak specjalne strefy ekonomiczne czy rządowy program grantowy znacznie upraszczają procedurę inwestycji i rozwoju biznesu. Cieszy nas, że kolejny inwestor – firma Align Technology, docenił te możliwości i zdecydował się na ekspansję w regionie EMEA lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski - mówi Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii.
 

Align Technology we Wrocławiu – jeden z największych projektów z branży medycznej

Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podkreśla, cieszy go decyzja Align Technology o dalszym rozwoju działalności w Polsce. To  w naszym kraju. 

- Istotne znaczenie ma dla nas zarówno charakter, jak i skala tej inwestycji. Nowy projekt to ogromny potencjał jeśli chodzi o zatrudnienie, pracę znajdzie docelowo nawet 2,500 osob. Po pierwsze więc ludzie, ale po drugie, co równie ważne – nowe technologie. Cyfrowa transformacja zmieniła oblicze wielu branż i swoje miejsce znajduje także w sektorze medycznym, czego najlepszym dowodem jest nasz amerykański inwestor, który w swojej produkcji wykorzysta druk w technologii 3D. Warto podkreślić, że zainteresowanie branży medycznej polskim rynkiem wciąż rośnie. Potwierdzają to napływające do PAIH zapytania zagranicznych firm. Od ubiegłego roku Agencja obsłużyła sześć medycznych projektów inwestycyjnych, a kolejnych pięć jest już rozpoczętych. Przewidujemy, że trend wzrostowy utrzyma się na dłużej. Technologie wykorzystywane w sektorze medycznym są teraz wszystkim bardzo potrzebne. Chcę też podkreślić, że Wrocław to idealna lokalizacja dla tego typu inwestycji. Miasto jest wiodącym ośrodkiem innowacji z silnym zapleczem akademickim i największą w kraju liczbą jednostek badawczo-rozwojowych. W tej ostatniej kategorii od 2018 roku swój udział ma też Align Technology - mówi Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
 

 Fot.: aligntech.com

Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

  • Technologie te pozwalają na uklepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 000 lekarzy.
  • Są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie.
  • Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 9,6 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako płynne, kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów i laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign i lista lekarzy w twojej okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

System Invisalign

Invisalign to przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D.

Tego typu rozwiązanie różni się od tradycyjnych aparatów ortodontycznych pod względem wygody i możliwości ich łatwego zdejmowania przed jedzeniem lub piciem. Nakładki Invisalign stosowane są zarówno w leczeniu drobnych, jak i złożonych wad zgryzu. W zależności od zaleceń lekarza, pacjenci wymieniają je co tydzień lub dwa, co pozwala na stopniowe przesuwanie zębów w kierunku przewidywanej pozycji końcowej.