www.wroclaw.pl

Akademickie życie Wrocławia w ukraińskojęzycznym programie telewizji Echo24

Podobnie jak w ubiegłym roku, współpracujemy przy tworzeniu programu "Dzień dobry we Wrocławiu". Tym sposobem, w ramach projektu Study in Wrocław, docieramy do licznej społeczności ukraińskiej mieszkającej we Wrocławiu i aglomeracji, przekazując najważniejsze informacje związane ze studiowaniem.

Audycja "Dzień dobry we Wrocławiu" realizowana jest w języku ukraińskim i porusza tematy związane z codziennym funkcjonowaniem w mieście, podejmowaniem pracy czy zakładaniem działalności gospodarczej. Jako że z Ukrainy pochodzi największa liczba studentów oraz kandydatów na studia we Wrocławiu, jest to także doskonała platforma do przekazania informacji z życia akademickiego. 

W najnowszym odcinku można znaleźć motywującą rozmowę z kierownikiem projektu Study in Wroclaw Mirosławem Lebiedziem m.in. o jego początkach we Wrocławiu i pierwszych latach działania biura projektu. 

W odcinku 41 z kolei poruszaliśmy temat rekrutacji na wrocławskie uczelnie oraz szkoły języka polskiego dla obcokrajowców przy Uniwersytecie Wrocławskim. 

Stacja Echo24 przygotowuje program również we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. "Dzień dobry we Wrocławiu" to nie tylko "instrukcja obsługi miasta", ale też porady natury prawnej czy relacje z życia akademickiego i kulturalnego Ukraińców we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Premierowa emisja każdego odcinka odbywa się w soboty o godz. 10.00.